Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Relacje z wieczoru autorskiego Agnieszki Jarzębowskiej

12_czerwca_2013_050   12 czerwca 2013r. w kawiarni U Milscha w Łodzi w pałacowym wnętrzu, miłej atmosferze na zaproszenie Stolika Poetyckiego przy lampce różowego wina odbyło się spotkanie autorskie Agnieszki Jarzębowskiej – poetki z Sieradza. Przebiegało pod hasłem „Układam siebie” będącym jednocześnie tytułem dwujęzycznego polsko – serbskiego tomiku. Spotkanie zapowiedziano na stronach e-kalejdoskop.pl; pulsmiast.pl; poezija.com.pl
   Kameralne kilkunastoosobowe grono miało okazję zapoznać się z prostymi, pełnymi ciepła i dobrej energii utworami.  Tak też odebrana została sama autorka.
   12_czerwca_2013_022Na spotkaniu oprócz grupy poetów pojawiły się osoby z czasów studenckich i dzieciństwa poetki. Wspólnie przywołali obrazy sprzed wielu lat, które wywołały chęć powrotu do kraju lat dziecinnych u gości spotkania.
   Agnieszka Jarzębowska przeczytała także trochę swoich fraszek, nowszych wierszy i reportaż z podróży. Zaprezentowała zebranym
wydawnictwa literackie i antologie nieznane w szerszym kręgu odbiorców.
Dyskutowano o roli przekładu w odbiorze i interpretacji utworów literackich. Autorka przytoczyła kilka anegdot związanych z tłumaczeniami jej utworów na języki obce.
12_czerwca_2013_033
   Gościom podobały się okładki tomików, podkreślali ich współgranie z zawartością. Szczególnie przypadła im do gustu okładka Kamila Krowickiego do „Układam siebie”.
  A oto kilka refleksji przekazanych po spotkaniu:
„To były niezapomniane chwile, w klimatycznej scenerii pałacyku Milscha. Piękne wiersze, przemiła atmosfera [...]”
„Bardzo udane, pełne czaru spotkanie.”
„To była prawdziwa uczta: wino, kobiety...poezja”
„Poezja smaku.”
„Cudne klimaty”
   Spotkanie prowadziła Małgorzata Skwarek-Gałęska. Fotografie robiła Magdalena Cybulska.

Dodatkowe informacje