Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Madonna nieświęta" w Piwnicy pod Baranami.

Wieczorem 6 listopada 2012r. w Krakowskiej  PIWNICY POD BARANAMI odbyło się  Spotkanie Autorskie i Pierwsza Promocja  Książki Moniki Maciejczyk pt. ,,Madonna nieświęta".Tytuł spotkania to Madonny nieświęte. Spotkanie w Piwnicy pod Baranami prowadził Pan Wacław Krupiński - autor książki,,Piwniczne głowy". W spotkaniu uczestniczył Prezes Piwnicy pod Baranami Pan Bogdan Micek.
Piwnica pod Baranami to kultowe miejsce dla Kultury Polskiej. To miejsce szczególnej aury emanującej ze ścian i śladów zapisu obecności największych postaci życia kulturalnego powojennej Polski. Miejsca emanującego  sztuką i wielką obecnością takich osób jak Piotr Skrzynecki, Ewa Demarczyk, Krzysztof Penderecki, Mieczysław Święcicki, Krzysztof Komeda, Andrzej Kurylewicz, Leszek Długosz, Krystyna Zachwatowicz, Alosza Awdiejew, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Zbigniew Preisner, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Leopold Tyrmand, Agnieszka Osiecka, Jan Nowicki, Andrzej Wajda i wiele innych wybitnych twórców. Rozmowa prowadzona przez Wacława Krupińskiego poszerzyła spotkanie o wiele innych aspektów mojej wcześniejszej działalności społecznej i politycznej. Bowiem jest to pewien ciąg logiczny, procesu rozwoju osobowości, którego jak gdyby rezultatem jest poezja. Poezja wynikająca z wcześniejszych doświadczeń.Poezja,która jest głosem...być może bardziej słyszalnym niż głos polityka czy działacza społecznego.Bowiem słowa są jak kręgi na wodzie...jedno małe słowo rozchodzi się falami docierając coraz dalej i dalej...bo słowo to potęga.
Rozmawialiśmy o Polsce, o polityce, o podziałach społecznych i politycznych...o tragicznej wymowie tych podziałów. O trudzie uświadomienia sobie przez społeczeństwo - wspólnoty celów. Świadomości zbiorowej wspólnego celu  dla krajui jego pomyślnego rozwoju. Rozmawialiśmy też o kobietach i ich roli we współczesnej polityce kraju. Sposób prowadzenia wywiadu przez Wacława Krupińskiego, pozwalał sięgnąć jak najgłębiej do wiedzy i osobowości twórcy. Dziękuję najserdeczniej Wacławowi za tak doskonale poprowadzony wieczór autorski i pierwszą promocjęksiążki ,,Madonna nieświęta". Dziękuję Prezesowi Piwnicy pod Baranami za Jego obecność podczas promocji książki i czas poświęcony mojej poezji. Wieczór autorski w Piwnicy pod Baranami 06. 11. 2012 r.

Z prezesem Piwnicy pod Baranami. Kraków 06. 11. 2012 r.

 

Okładka Madonna Nieswięta

Dodatkowe informacje