Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy tomik Juraty Bogny Serafińskiej

Barwy ApeironuW lipcu b.r ukazał się tomik poezji pt. „Barwy Aperionu”, warszawskiej poetki Juraty Bogny Serafińskiej.  Tomik ukazał się nakładem wydawnictwa ARMAGRAF z Krosna.
W ostatnim okresie Autorka zaczęła także fotografować ładne motywy z życia codziennego i tymi fotografiami zilustrowała swój tomik. Skład i okładkę zaprojektował Artur Kurek.   Do swojego tomiku autorka napisała wstęp w którym zaznacza:
„Kilka miesięcy temu dostałam od Felixa Tuszyńskiego, znanego polskiego malarza, mieszkającego w Melbourne, grafikę p.t. „Birds from My Garden 1995”.

Sztuka maestro Tuszyńskiego kojarzy mi się z bezkresem Apeironu, ze światami równoległymi, z niezgłębionymi tajemnicami bytu. Nawet nie zauważyłam, kiedy w czasie podziwiania prac mistrza napisałam nowy cykl wierszy.

Potem zakwitł Cereus Mallisonii. Kruchość, piękno i krótki czas trwania jego kwiatów zainspirowały mnie do napisania kolejnych utworów..

Wszystkie wiersze, które znajdują się w niniejszym tomiku powstały w czasie ostatnich kilku lat moich studiów na Wydziale Filozofii Warszawskiego UKSW. Część z nich została przetłumaczona przez Olgę Lalić-Krowicką na język serbski i opublikowana, w moim tomiku poetyckim „Između sna i jave“ wydanym w 2011r.w Serbii przez Književni klub Knjaževac. Wiersz p.t. Duma był też opublikowany 21 kwietnia 2012r. w dodatku „Kultura“ dziennika Vecerni Novosti.

Dziękuję wszystkim Przyjaciołom (dalekim i jednocześni bliskim), którzy przyczynili się do powstania tego tomiku. „

Serdecznie zapraszamy do lektury.

Dodatkowe informacje