Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VI. Ogólnopolski z udziałem poetów polonijnych Konkurs Poetycki im. "Św. Jana z Dukli"

VI. Ogólnopolski z udziałem poetów polonijnych Konkurs Poetycki im. „Świętego Jana z Dukli”

 

Kustosz sanktuarium św. Jana z Dukli: o. Micheasz Okoński OFM i Burmistrz Dukli: Marek Górak ogłaszają VI. konkurs poetycki im. „św. Jana z Dukli”.

Konkurs jest adresowany do poetów i twórców regionalnych, polskich oraz do poetów polonijnych. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie do trzech wierszy dotychczas niepublikowanych i nienagradzanych w poprzednich edycjach konkursu w czterech egzemplarzach maszynopisu lub wydruku.
Tematyką konkursu jest życie i działalność Świętego Jana z Dukli oraz Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Wiersze powinny być nadesłane w kopercie bez adresu nadawcy zawierającej drugą, mniejszą, zaklejoną kopertę opatrzoną godłem oraz zawierającą dane autora: imię i nazwisko, adres pocztowy, e-mail (jeśli dany autor go posiada), numer telefonu, oraz datę urodzin i miejscowość.

Przewidziane są trzy nagrody w dwóch kategoriach: ogólnopolskiej z udziałem poetów polonijnych i regionalnej:

 

Kategoria ogólnopolska z udziałem poetów polonijnych:
1. nagroda dla dzieci-do 12 roku życia
2. nagroda młodzieżowa-od 12-18 roku życia
3. nagroda-dorośli, dla osób powyżej 18 lat
 

Kategoria regionalna:
1. nagroda dla dzieci-do 12 roku życia
2. nagroda młodzieżowa-od 12-18 roku życia
3. nagroda-dorośli, dla osób powyżej 18 lat

 

Termin nadesłania prac mija 30.06.2012 r. Termin uroczystego rozdania nagród nastąpi w lipcu 2012 podczas dorocznego odpustu w Sanktuarium św. Jana z Dukli. Pozostałe informacje (takie jak dokładny czas i miejsce ogłoszenia wyników, wręczenia nagród) będą umieszczane na tablicy ogłoszeniowej oraz stronie internetowej Sanktuarium św. Jana z Dukli i Gminy Dukla.
Wiersze prosimy nadsyłać na adres: Sanktuarium św. Jana z Dukli, ul. Pocztowa 5, 38-450 Dukla z dopiskiem: „Konkurs Poezji” oraz daną kategorią, lub dostarczyć osobiście. Wiersze ocenią jurorzy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a także ich wiersze zostaną opublikowane na stronach internetowych Sanktuarium, instytucji wspierających oraz na łamach prasy lokalnej.
Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac, wiersze laureatów zostaną opublikowane nieodpłatnie.

Celem konkursu jest propagowanie wielkiego wkładu w historię i pamięci św. Jana z Dukli oraz bł. Papieża Jana Pawła II.

Prosimy o załączenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatną publikację wierszy w mediach związanych z konkursem.

Organizatorzy
o. Micheasz Okoński, kustosz sanktuarium
Marek Górak, burmistrz Dukli

Dodatkowe informacje